5-6-7 Ton(11023.11/13227.74/15432.36lb) LPG Forklift Truck
Rate Capacity:5000kg-6000kg-7000kg(11023.11/13227.74/15432.36lb)
Lift Height:3000mm(118.11in)
Engine:Chinese/imported(EuroIII/EuroIV/EuroV/EPA)
Description
PRODUCT FEATURES
| Load Capacity | 5000kg-6000kg-7000kg(11023.11/13227.74/15432.36lb) |
| Engine | Chinese/imported(EuroIII/EuroIV/EuroV/EPA) |
| Lift Height | 3000mm(118.11in) |
| Turning Radius | 3330mm(131.10in) |
| Dimensions | 3500*1995*2500mm(137.80×78.54×98.43in) |
| Travel Speed, Laden/Unladen | 24/21 km/h |
| Max Grade ability | 20% |
| Engine Power | 85KW |
| Emission Standard | 4297cc |

Download
Video


